Europos taurės turnyro finiše – pergalė Londone
2024.02.08
Lygos
Klubo

Vilniaus „Wolves“ su Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyru atsisveikino pergalingai Jungtinės Karalystės sostinėje. Fantastiškai palaikomi lietuvių bendruomenės Londone, paskutinėse šį sezoną rungtynėse Vilkai įveikė vietos „Lions“ ir trinktelėjo durimis  – 80:85 (23:24, 16:21, 19:21, 20:21).

Iškovojęs 8 pergalę Lietuvos klubas A grupėje užėmė 7 vietą ir liko šalia atkrintamųjų ribos. Tuo tarpu 6 nesėkmę patyrusi Londono ekipa grupių etapą užbaigė trečioje vietoje ir tęs kovą dėl taurės.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo svečiai ir vedami komandos kapitono Regimanto Minioto pirmavo 12:7. Pirmajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes, „Lions“ išlygino rezultatą (14:14), bet iniciatyvos perimti nesugebėjo. Tre‘Shawnas Thurmanas pataikė pora tolimų metimų, kurie išlaikė vilniečius priekyje minimalia persvara – 23:24.

Antrajame ketvirtyje įsibėgėjo Christianas Mekowulu. Per šešias jo minutes vidurio puolėjas surinko 11 taškų, o „Wolves“ susikrovė 8 taškų pranašumą – 38:30. Dar po kelių minučių svečiai pirmavo 43:34 po Jeffery Tayloro metimo. Vis tik, Londono krepšininkams iki ilgosios pertraukos deficitą pavyko sumažinti iki 6 taškų.

Po pertraukos banguotas komandų žaidimas tęsėsi. Iš pradžių „Wolves“ darsyk nutolo 9 taškų atstumu, bet po poros minučių sėkminga atkarpa atsakė „Lions“ ir darsyk priartėjo 4 taškų atstumu (46:50).  Dar po minutės jau Londono komandos treneris paprašė pertaukėlės pasitarimui, nes komandas ėmė skirti 11 taškų po R. Minioto metimo – 57:46. Vis tik, šeimininkams kėlinio pabaiga susiklostė sėkmingiau, skirtumas vėl ištirpo – 64:60 priekyje buvo Vilkai.

Dideliam vietos sirgalių džiaugsmui, paskutinio ketvirčio pradžioje Joshas Sharma išvedė „Lions“ į priekį – 69:67. Kėlinio viduryje pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų. „Wolves“ puolimą paskui save ėmė vesti Kristupas Žemaitis, pataikęs porą nepaprastai svarbių tritaškių, po kurių vilniečiai galėjo kiek lengviau atsikvėpti – 80:75. Likus žaisti mažiau nei pusantros minutės, J. Tayloras pataikė abu baudų metimus. „Wolves“ pirmavo šešių taškų persvara 84:78. Per likusį laiką Londono ekipa bandė gelbėtis tolimais metimais, bet jie tikslo nepasiekė.

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Jeffery Tayloras ir Christianas Mekowulu po 18, Kristupas Žemaitis 12, Garrisonas Brooksas ir Regimantas Miniotas po 11, Vaidas Kariniauskas 8, Tre‘Shawnas Thurmanas 6, Vitalijus Kozys 1. Arnas Beručka ir Eigirdas Žukauskas nepasižymėjo, Rasheedas Sulaimonas aikštėje nepasirodė.

„Lions“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 16 taškų surinkę Davidas Nwaba ir Matthew Morganas.