„Wolves“ patyrė skaudų pralaimėjimą Rygoje
2024.01.17
Lygos
Klubo

Vilniaus „Wolves“ prarado visus šansus kovoti dėl vietos Europos taurės („BKT EuroCup“) atkrintamosiose varžybose. Vilkai Rygoje patyrė skaudžią nesėkmę, nusileisdami Slobožanskės „Prometey“ 64:91 (15:29, 14:20, 23:21, 12:21).

Reguliariajame čempionate likus žaisti trejas rungtynes nuo šeštoje vietoje esančio Ukrainos klubo „Wolves“ turnyro lentelėje atsilieka 3 pergalėmis ir Vilniuje juos įveikė 14 taškų skirtumu, todėl, per likusius turus susilyginus pergalėmis, aukštesnę vietą dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio užimtų „Prometey“.

Pirmajame ketvirtyje suklydę net 10 sykių „Wolves“, kėliniui įpusėjus, atsilikinėjo 7 taškų skirtumu (9:16). Situacijos nepakeitė ir Kęstučio Kemzūros paprašyta minutės pertraukėlė. Po jos situacija nesikeitė, už prarastus kamuolius vilniečiai buvo baudžiami. „Prometey“ įgijo ir dviženklį pranašumą (21:9), o po pirmųjų 10 minučių pirmavo 29:15. Kėlinio pabaigoje traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo Vaidas Kariniauskas.

Antrąjį kėlinį „Wolves“ pradėjo aktyvesne gynyba, kuri pristabdė šeimininkų puolimą, o Jeffery Taylorui pataikius tolimą metimą savo auklėtinius pasitarimui pakvietė jau ir „Prometey“ treneris – 20:32. Po jos „Wolves“ pratęsė sėkmingą atkarpą. Rasheedui Sulaimonui pelnius pirmuosius savo taškus, Vilkų atsilikimas sumažėjo iki vienženklio deficito – 23:32. Vis tik, „Wolves“ treneris turėjo prašyti dar vienos pertraukėlės, nes komandos atsilikimas vėl ėmė augti – 27:43, likus žaisti tris minutes. Negana to, netrukus technine pražanga už pastabas arbitrams buvo nubaustas R. Sulaimonas, o iškart po to – ir vilniečių atsarginių suolelis. Ilsėtis komandos išėjo „Prometey“ pirmaujant 49:29.

Trečiąjį ketvirtį Slobožanskės komanda pradėjo 2 taikliais metimais ir pirmavo 24 taškų pranašumu. Sužaidus 3 minutes, „Wolves“ neteko ir antrojo įžaidėjo, nes Kristupui  Žemaičiui kovoje dėl kamuolio varžovas sutrenkė į veidą. Po taiklių baudų metimų svečiai surengė ir rezultatyvią ataką, po kurios atsilikimas sumažėjo iki 17 taškų (40:57). Vėliau tolimą metimą pataikė Eigirdas Žukauskas, dvitaškį pridėjo Garrisonas Brooksas, tritaškį įmetė Vitalijus Kozys, o komandas skyrė jau tik 10 taškų (50:60). Vis tik, per likusį laiką spurtu atsakė ir „Prometey“ – 70:52.

Paskutinio ketvirčio pradžioje „Wolves“ puolimas niekaip nesugebėjo rasti kelio prie varžovų krepšio daugiau nei 3 minutes. Taškų deficitas vėl perkopė 20 taškų ribą (52:77). Svečių žaidimo nepadėjo ir minutės pertraukėlės, „Prometey“ toliau didino pranašumą ir iškovojo pergalę.

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Jeffery Tayloras 18, Garrisonas Brooksas 14, Tre‘Shawnas Thurmanas 9, Christianas Mekowulu 6, Eigirdas Žukauskas ir Kristupas Žemaitis po 5, Vitalijus Kozys 3, Arnas Beručka ir Rasheedas Sulaimonas po 2. Vaidas Kariniauskas ir Regimantas Miniotas nepasižymėjo, Džordže Gagičius aikštelėje nepasirodė.

„Prometey“ gretose Ronaldas Marchas surinko 16, Oleksandras Lipovijus ir Ilja Sydorovas po 13.

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves“ žais sausio 24 d. Venecijoje su „Umana Reyer“ (Italija).